Buca/İzmir
0 850 775 07 07
info@izmir-sunny-servisi.com

Sunny Televizyon Servisi

İzmir Sunny Televizyon Servisi | 0 850 775 07 07

En Sık Rastlanan Televizyon Arızası Çeşitleri

Televizyon arızasıyla karşı karşıya kalındığında, ilk olarak güvenilir ve kaliteli hizmet sunan bir teknik servis ile irtibat kurulmalıdır. Hemen hemen her markadan televizyon için arıza tespit ve onarım imkanı sunan İzmir Sunny Servisi en etkili ve hızlı şekilde sorunlarınıza çözüm getirir. Sunulan servis hizmetlerimiz; Sunny Teknik Servis, Lg Teknik Servis, Samsung Teknik Servis, Vestel Teknik Servis, Arçelik Teknik Servis, Beko Teknik Servis, Regal Teknik Servis, Seg Teknik Servis, Toshiba Teknik Servis, Grunding Teknik Servis, Finlux Teknik Servis, Hi-Level Teknik Servis, Techwood Teknik Servis

Beklenmedik bir şekilde ortaya çıkan bir televizyon arızası çoğu zaman can sıkabilir. Televizyon arızalarının çok fazla sebebi olmakla birlikte, en çok karşılaşılan sorunların birkaçını derledik.

1-) Televizyon Ekranının Hasar Görmesi

LCD ve LED ekran televizyonlarda en sık rastlanan sorunlardan biri dışarıdan bir darbe sonucu ekranın hasar görmesidir. Ekranı hasarlı televizyon, tüm önemli yedek parçaları temin edebilecek bir teknik servis tarafından tamir edilmelidir. Ekran panel değişiminde yapılacak ufak bir hata, başlangıçta sorun çıkartmasa da, televizyonun ilerleyen dönemlerde yeniden arızalanmasına neden olabilmektedir. Alanında uzman teknik ekibimiz, LCD ve LED ekran panel değişimi konusunda kaliteli ve garantili yedek parça kullanmaktadır.

2-) Televizyon prize bağlı ama açılmıyor

Televizyon prize bağlıyken açılmıyorsa bunun birkaç nedeni olabilir. Örneğin televizyonun takılı olduğu prize farklı elektronik cihazlar takıldığında bu cihazlar sorunsuz bir biçimde çalışıyorsa, sorun kesinlikle televizyondadır. Bu arızanın bazı nedenleri; televizyonun fişindeki kopukluklar veya ani yüksek akım kaynaklı sigorta patlaması olabilir. Mutlaka teknik servis tarafından kontrol edilip sorunun asıl kaynağı tespit edilmeli ve ardından sorun uzman kişiler tarafından çözülmelidir.

3-) Televizyonun bir kısmında görüntü yok

Televizyonun sağ köşesinde veya sol köşesinde görüntü sorunsuz şekildeyken, diğer yanda karanlık bir renk hakimse bunun nedeni televizyonun tüpünde veya kartında oluşan bir sorun olabilir. Uzman bir teknik servis tarafından gerekli kontroller sağlanıp tamir edilmelidir.

4-) Ses geliyor fakat görüntü yok

Özellikle LCD televizyonlarda sıkça rastlanan bu sorun, bazı kullanıcılarda televizyon bir süre çalıştıktan sonra da meydana gelebilmektedir. Genellikle televizyon güç vericisinin arızalanmasından kaynaklanan bu sorun, teknik servisin arızalı parçayı değiştirmesiyle düzelecektir.

Bu ve buna benzer onlarca hatta yüzlerce arıza çeşidi ve nedeni vardır. Bu nedenle dikkat edilmesi gereken en önemli husus, televizyonun diğer basit elektronik cihazlar gibi olmadığının düşünülmesi gerektiğidir. Televizyonları oluşturan parçalar oldukça komplikedir ve bu nedenle de yapacağınız en ufak bir yanlış bile, ortaya çıkacak olan maliyeti gitgide katlayabilir. Bu nedenle televizyonunuzun tamirini, mutlaka uzman bir teknik servis tarafından yaptırmaya özen göstermelisiniz.

Buca Sunny Televizyon Servisi Karabağlar Sunny Televizyon Servisi Konak Sunny Televizyon Servisi
Bayraklı Sunny Televizyon Servisi Bornova Sunny Televizyon Servisi Karşıyaka Sunny Televizyon Servisi
Çiğli Sunny Televizyon Servisi Gaziemir Sunny Televizyon Servisi Menderes Sunny Televizyon Servisi
Balçova Sunny Televizyon Servisi Narlıdere Sunny Televizyon Servisi Güzelbahçe Sunny Televizyon Servisi
Torbalı Sunny Televizyon Servisi Çeşme Sunny Televizyon Servisi Menemen Sunny Televizyon Servisi
Seferihisar Sunny Televizyon Servisi Urla Sunny Televizyon Servisi Kemalpaşa Sunny Televizyon Servisi
Tıkla-Ara/ 08507750707